Nowy użytkownik    Logowanie 
» Mycie silnika
autor: FrugOs Zobacz profil Kontakt  Modyfikacja artykułu: 2004-09-27 14:14:42, odsłon: 32693


Często slyszy się pytania o mycie silnika, dlatego postaram się przybliżyć Wam ten proces.

Kliknij żeby powiększyć
dość brudny silnik
Kliknij żeby powiększyć
zdecydowanie brudny silnik :)Na fotkach obok widzimy (jak nietrudno zauważyć ;-)) brudny silnik. Chyba nie muszę nikogo przekonywać, że nie chodzi tu tylko o estetyke, ktorej oczywiście brak.
Kliknij żeby powiększyć
zabezpieczenie


W procesie mycia silnika bardzo ważne jest prawidłowe zabezpieczenie elementów elektronicznych, instalacji alarmowej, modułu wtrysku, miksera od gazu. Jeśli dostałaby się tam woda mogłaby poczynić spore zamieszanie. Pamiętajmy, że rzadko które stacje myjące silniki dają tzw. "gwarancję uruchomienia" i biorą odpowiedzialność za prawidłowe funkcjonowanie po myciu elektroniki w naszym samochodzie.

Kliknij żeby powiększyć
mycieSamo mycie jest dość proste - w moim przypadku na stacji serwisowej cały silnik został trzykrotnie pokryty specjalnym preparatem, który rozpuścił olej, sól i wszystkie nieczystości.

Kliknij żeby powiększyć
czyściochPo zakończeniu mycia silnik należy pozostawić przez chwilę w spokoju w celu naturalnego obeschniecia. Właściwie to można go uruchomić od razu, ale lepiej poczekać kilka minut. W razie problemów z rozruchem nalezy dokładnie wysuszyć aparat załonowy i kopółkę, oraz palec rozdzielacza (najczęsciej tam pozostaje woda).To wszystko! Teraz możemy się cieszyć, że nasze auto jest piękne również pod maska. Wiem, że gusta są różne, ale mnie akurat sprawiło to wiele radochy. Myśle, że takie usługi warte są swej ceny (od 30 do 50 zł). Dodam, że czyszczenie silnika ma chyba nawiększy sens po zimie, kiedy to pod maską znajduje się sporo zaschniętej soli (ach, te polskie drogi...).


Autor: Michalgaa  Kontakt Data: 2006-03-04 23:03:15
Jak już mowa o myciu silnika a gdzie można umyć porządnie i wykonserwować podwozie po zimowym sezonie??? Jak już dbać to, co całość nie tylko o silnik, ale też o karoserie od miesiąca jestem posiadaczem Takiego Autka Fiata Uno i okropnie wygląda podwozie
Czy ktoś zna jakiś firmy, które się tym zajmują??? Bo ja nie mam warunków żeby to samemu zrobić. Z Góry Dziękuje Michał

Autor: York  Zobacz profil  Kontakt Data: 2005-04-01 19:16:06
W katowichach w salonie Fiata "PARTNER" tel 032- 202 70 03 mycie silnika kosztuje 15zl i to cena stala tylko trzeba wczesniej umowic sie bo sa terminy ;)

Autor: unomarco  Zobacz profil  Kontakt Data: 2005-03-01 20:42:16
Sam myję silnik zawsze płynem do mycia silników i wodą. Silnik prawie zimny.Nie myję elektroniki i elementów wysokiego napięcia ( kopułka ) . Po odparowaniu , a najlepiej wysuszeniu spręzonym powietrzem po prostu odpalić. Osłony świec zapłonowych są szczelne i nie ma problemu. Lubię mieć czysto pod maską.
unomarco

Autor: butterbean2  Kontakt Data: 2004-12-03 10:53:11
Mam pytanko do crs:jaki serwis w Gdyni daje gwarancję na uruchomienie po umyciu ?
Mój Clipek jest dość zasyfiony pod maską,a takie mycie na ryzyko klienta to mam gdzieś.

Redakcja www.fiatuno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
  Na skróty - mapa serwisuKlubowiczów: 3309 
Wszystkie prawa zastrzeżone (c) 2004-2012 Uno Klub Polska.
Zabrania się kopiowania materiałów z tej strony bez pisemnej zgody Redakcji fiatuno.pl.
Design i wykonanie - Messer