Nowy użytkownik    Logowanie 
» Moje Unko
autor: Gall Kontakt  Modyfikacja artykułu: 2010-04-26 11:44:31, odsłon: 4010


Witam wszystkich na mojej stronie!

Na imię mam Michał. Pochodzę z Białegostoku, a aktualnie mieszkam w Krakowie. Równie często można mnie spotkać w Dąbrowie Górniczej, albo w Kielcach. Interesuję się wszystkim, co może się wydawać przydatne w życiu. Jestem też zapalonym miłośnikiem kolei!

Fiat urzekł mnie od pierwszego wejrzenia. W swoim życiu jeździłem dwoma 126, a w lutym 2009 przesiadłem się do Uno! :) Pięciodrzwiowy młodzian (prod. 2002r), z serduszkiem 899 w kolorze niebieskiego metallicu :P Pomyślałem - to jest to!


Kliknij żeby powiększyć
Oto moje Unko :)Jak to było, od początku!

Nasza historia rozpoczęła się gdzieś w pierwszym kwartale 2009r. Autko kupione zostało od starszego pana z woj. śląskiego. Moje pierwsze wrażenie było piorunujące! Mając przyzwyczajenia z malucha, nie mogłem się przyzwyczaić do piątego biegu :) Zapominałem o tylnych drzwiach. Dziwił mnie też dźwięk włączającego się wentylatora chłodnicy... Bardzo szybko się polubiliśmy. Ja jeździłem spokojnie, a Unek zjadał mało paliwa i się nie psuł.
Mimo ładnego wyglądu zewnętrznego, wnętrze pozostawiało wiele do życzenia. Dlatego bardzo szybko zamontowałem gniazdo zapalniczki i zegarek (na mocowaniu lusterka wstecznego!). Zmieniłem też podświetlenie zegarów na bardziej zielone z nutką białego. To samo zrobiłem z pokrętłami konsoli środkowej. Dla efektu, zaplanowałem system doświetlenia podłogi z własnym wyłącznikiem - wszyscy pasażerowie, na życzenie, mają pod nogami zielone światło. Założyłem również oświetlenie bagażnika. W kwestii wnętrza to by było na tyle. Mam w planach zamontowanie lampek do czytania dla pasażerów i podświetlenia klamek. Próbuję zamontować gdzieś na stałe nawigację. Szukam też sposobu na skonstruowanie klimatyzacji.

W drzwiach przednich zamontowałem czerwone diody zapalające się w momencie otwarcia. Tylne lampy są ulepszone chromową lustrzaną taśmą wklejoną pod żarówki. Klosze `podzieliłem` chromowaną listwą - mimo, że trochę zajeżdża agrotuningiem, podoba mi się takie rozwiązanie :) Przyciemniłem też malutkie szybki z tyłu - to Unkowi dodaje pikanterii :D

Kilka przeróbek silnikowych jest już w przygotowaniu...

Pozdrawiam wszystkich właścicieli Uno :D, a szczególnie Uno 899! :D
Chętnie podzielę się doświadczeniami i postaram się pomóc :)

A oto zdjęcia Unka:

Kilka zdjęć po bliskim spotkaniu z głupawą sarenką, która chciała przez chłodnicę spróbować jak smakuje płyn, wbiegając prosto do niej... Przy 60km/h zimą wydawało mi się, że nie jest tak strasznie, ale nie miała szans... Unko też...

Kliknij żeby powiększyć
Sarenka Irenka i Uno bez twarzy...
Kliknij żeby powiększyć
Czekamy na nową buzię...
Kliknij żeby powiększyć
Próby z uzębieniem...
Kliknij żeby powiększyć
O, widzę! :) Tylko gdzie zderzak...?

Zamówiony na allegro zderzak okazał się być pomyłką sprzedających i musiałem osobiście go wymienić na dobry. I oto co się ukazało po założeniu zderzaczka:
Kliknij żeby powiększyć
Takie sobie jestem Uno :)

Kliknij żeby powiększyć
Tak wyglądam z tyłu...


Kliknij żeby powiększyć
Podświetlenie zegarów...
Kliknij żeby powiększyć
Tak się świeci w nocy...
Kliknij żeby powiększyć
A tak to wygląda z zewnątrz

Na dzień dzisiejszy Unko jest już ładne, choć czeka na na pozimowe porządki. Niedawno wmontowałem kierunkowe oświetlenie wnętrza (pożyczone z forda escorta), między przednimi fotelami. W dużym stopniu poprawiło komfort jazdy pasażerom.

Nowe zdjęcia wkrótce! :)


  Na skróty - mapa serwisuKlubowiczów: 3309 
Wszystkie prawa zastrzeżone (c) 2004-2012 Uno Klub Polska.
Zabrania się kopiowania materiałów z tej strony bez pisemnej zgody Redakcji fiatuno.pl.
Design i wykonanie - Messer