Nowy użytkownik    Logowanie 
» W co jeszcze warto wyposażyć uniaka?
autor: jdsoul Zobacz profil Kontakt  Modyfikacja artykułu: 2011-11-25 09:39:17, odsłon: 13033


Fiat Uno to dość wiekowy samochód i brak w nim wyposażenia typowego dla obecnego standardu.
Szczególnie słabo wyposażony jest w urządzenia elektroniczne.

Pierwszym i podstawowym urządzeniem, które warto jest dodać jest termometr.
Ważne jest posiadanie informacji na temat temperatury przy gruncie. Jeśli pada mżawka i jest temperatura bliska zeru, warto zwolnić.

Kolejnym cennym urządzeniem w Uniaku okaże się wskaźnik napięcia akumulatora i to zarówno w wersji na gniazdo zapalniczki lub na stałe włączony w instalację. Taki gadżet szybko wyjaśni sytuację, gdy auto nie odpala.

Cennym urządzeniem z dodatkowego wyposażenia jest również GPS. Szczególnie ciekawym rozwiązaniem jest wysokiej jakości odbiornik SIRF III z modułem Bluetooth zamontowany w kokpicie na stałe. Wówczas posiadając moduł palmtopa z BT można uniknąć kabli połączeniowych, czy wieszania GPS-a na uchwycie na szybie. Schowek i wykorzystanie trybu głośnomówiącego jest zdecydowanie bardziej użyteczne.

Fiat Uno posiada sporo punktów podświetlenia, więc warto zakupić lub zrobić sobie własne zamienniki żarówek z diodami LED. Tutaj zgrabnie opisano taką procedurę.

Zamiennik żarówki LED.

Wymienić warto co najwyżej żarówki podświetlenia wewnętrznego oraz oświetlenia tablicy. Wymiana żarówek oświetlenia głównego jest o tyle niebezpieczna, że policja może się do nich przyczepić.

Inny cennym układem montowanym w Uniku może być sender FM z modułem karty MP3 lub karty SD, USB. Urządzenia doposażane są w pilota podczerwieni i mogą współpracować z każdym odbiornikiem FM.


Autor: akiz  Kontakt Data: 2012-09-28 21:24:02
WITAM SERDECZNIE
POSIADAM FIATA UNO II 1.0 e.S I WYMIENIŁEM SOBIE ZWYKŁE ŻARÓWKI NA LED-OWE (FAJNA SPRAWA) LECZ PRZY KONTROLI POLICJANT WLEPIŁ MI MANDACIOR ZA UŻYWANIE NIEODPOWIEDNICH ŻARÓWECZEK,WIĘC NA BIEGU MUSIAŁEM JE WYMIENIĆ :(
JEŚLI KTOŚ WPADNIE NA TEN SAM POMYSŁ,TO ODRADZAM !!!!!
POZDRAWIAM

Redakcja www.fiatuno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
  Na skróty - mapa serwisuKlubowiczów: 3309 
Wszystkie prawa zastrzeżone (c) 2004-2012 Uno Klub Polska.
Zabrania się kopiowania materiałów z tej strony bez pisemnej zgody Redakcji fiatuno.pl.
Design i wykonanie - Messer