Nowy użytkownik    Logowanie 
» Moje śliczne Uno :)
autor: bastek83 Zobacz profil Kontakt  Modyfikacja artykułu: 2007-07-10 21:42:12, odsłon: 8959


Witam wszystkich!

Mam na imię Sebastian i mieszkam w Kozach obok Bielska-Białej. Mam 24 lata, trochę studiuję, trochę pracuję a Uno to mój pierwszy własny wóz. Wcześniej ujeżdżałem Tico mojego ojca i takie miało być początkowo moje pierwsze auto (bo jest względnie tanie i praktyczne). Jednak brak przyzwoitych egzemplarzy Tico i nieoczekiwany dopływ gotówki sprawiły, że poszerzyłem wachlarz wyboru o Fiata Uno. Długo nie szukałem, bo kupiłem już drugiego Uniaka jakiego oglądałem.

Mój samochód został wyprodukowany w 2000 roku, zaopatrzony w ogromny silnik 899cm, i fabrycznie pozbawiony jakiegokolwiek wyposażenia poprawiającego komfort. Poprzedni właściciel dbał o auto tylko na tyle ile to było konieczne, jednak muszę przyznać, że Uniak nie był zniszczony. Dostał nawet alarm i centralny zamek. Kiedy go kupiłem 17.08.2006 r. miał przejechane 90tys. km (obecnie 99 kkm)
Kliknij żeby powiększyć
Tak Uniak wyglądał na początku.Od samego początku nawiązałem kontakt z UKP dzięki forum, a później osobiście. Wiedza Unomaniaków okazała się pomocna, a ich zaangażowanie i pasja pochłonęły także mnie.
Kliknij żeby powiększyć
Mój I spot w Katowicach.
Kliknij żeby powiększyć
Team Bielsko w Katowicach (od lewej:Matfiej,Młody,SzaryBB,ja,Kaczor,-?-.)Później przyszedł czas na lokalny spot w Bielsku, gdzie zawitałem dumnie z lepami UKP.
Kliknij żeby powiększyć
W tle ja w Mancie, SzaryBB i Młody- mój brato-mechanik.
Kliknij żeby powiększyć
Jakaś Manta w kadr weszła :P


Dotychczas autko nie zawiodło, ale sukcesywnie inwestuję w jego stan techniczny. Na razie dzięki Młodemu, który ma do tego smykałkę dokonujemy wszystkich napraw i wymian w domu. Ostatnio np. było malowanie i konserwacja podwozia.
Kliknij żeby powiększyć
Opakowane Uno
Kliknij żeby powiększyć
Pomalowane nadkola.


Nie dokonuję poważnych modyfikacji oraz tuningu, głównie ze względów finansowych. Czasem jednak pozwalam sobie na drobne zmiany, takie jak wspomniane nalepki UKP, czy białe kierunki boczne i przednie. Ostatnio udało mi się złowić na szrocie daszek przeciwsłoneczny pasażera z LUSTERKIEM z Uno Mk1, którego do dziewięćsetek już nie wkładali (Lusterka, bo daszek był ;))
Kliknij żeby powiększyć
Uno z białymi kierunkami.


W najbliższych planach mam wymianę całego, rdzewiejącego wydechu, a także świec i kabli WN. Jeśli natrafię na jakieś gadżety pochodzące z bogatszych wersji, także rozważę ich zakup.

Dziękuję i pozdrawiam Unomaniaków.


Autor: arti77  Zobacz profil  Kontakt Data: 2008-04-13 23:15:14
No no, to żeś zaszalał z tym "tuningiem" - daszek z lusteriem !?! Rozważaj dalej tunerze. pozdro

Redakcja www.fiatuno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
  Na skróty - mapa serwisuKlubowiczów: 3309 
Wszystkie prawa zastrzeżone (c) 2004-2012 Uno Klub Polska.
Zabrania się kopiowania materiałów z tej strony bez pisemnej zgody Redakcji fiatuno.pl.
Design i wykonanie - Messer