Nowy użytkownik    Logowanie 
» Moja rakieta:D
autor: TwR08 Zobacz profil Kontakt  Modyfikacja artykułu: 2012-07-14 10:51:44, odsłon: 2601


Witam wszystkich klubowiczów

Na imię mam Rafał i mieszkam w Łodzi. Moja przygoda z Fiatem Uno zaczęła się 12 lat temu, kiedy mój tata kupił nowego Uniaka prosto z salonu. W listopadzie 2009 tata zmienił samochód na lepszy, a ja odkupiłem unolota za "pare" groszy. Jednocześnie stałem się posiadaczem swojego pierwszego autka.


Zaraz po zakupie autka przyciemniłem szyby, plus owiewki z przodu, zmieniłem radyjko na Pioneer DEH-2200 jak i głośniki z tyłu 16x9 TS-A6916 tej samej firmy. Dokładnie miesiąc temu pomalowałem stalówki na czarny połysk, a że zostało mi trochę farby maznąłem z przodu emblematy na ten sam kolor. Na rurkę wydechową zarzuciłem troszkę chromiku, a fotele dostały nowe pokrowce.
Poprawiłem po fabryce konserwacje, zakonserwowałem go całego :) Kolejna modyfikacja to zamek centralny podpięty pod alarm, na pilocika.O moim uno:
Pojemność 899 KAT, 5 furteczek, rok produkcji 2000
Podstawowym źródłem napędu jest jednostka o pojemności 0,9 l. Moc 39 KM wystarcza do sprawnego poruszania się po mieście. Na trasie jest to zdecydowanie za mało. Kiepski temperament Uno rekompensuje niskim spalaniem, średnio ok. 7 l/100 km i dostateczną trwałością. Poważne awarie zdarzają się rzadko.


Przebieg w momencie zakupu od taty to 61 kkm, teraz jest 79 kkm.


Fiat Uno, to atrakcyjna cena oraz niskie koszty utrzymania. Eksploatacja nie jest kosztowna nawet wtedy, gdy wystąpią poważne awarie. Części są tanie i łatwo dostępne, a prosta konstrukcja pozwala na dokonanie wielu napraw we własnym zakresie.

Uniak to dobry samochód dla początkujących kierowców i osób korzystających z auta głównie w mieście. Małe wymiary i dobra widoczność znacznie ułatwiają manewrowanie na zatłoczonych parkingach.
Uno znakomicie sprawdza się jako niskobudżetowe, rodzinne auto.Doskonale radzi sobie z podstawowymi zadaniami, jak choćby wożenie dzieci do szkoły czy codzienne dojazdy do pracy.Autko na pewno zostanie w mojej rodzinie na parę dobrych lat.
Kliknij żeby powiększyć
1
Kliknij żeby powiększyć
2
Kliknij żeby powiększyć
3


  Na skróty - mapa serwisuKlubowiczów: 3309 
Wszystkie prawa zastrzeżone (c) 2004-2012 Uno Klub Polska.
Zabrania się kopiowania materiałów z tej strony bez pisemnej zgody Redakcji fiatuno.pl.
Design i wykonanie - Messer